gurbet sohbet
chat odaları
mobil muhabbet
omegle tv
omegla tv

Sohbete Bağlan

admin Ekim 7 2022 Chat Odaları

Karadeniz Chat Odaları


Karadeniz Chat Odaları

Trabzon ve çevresinden katılan kullanıcılarımız ve görevlilerimiz için açtıgımız karadeniz odaları gün geçtikce artmaktadır.Karadeniztürküleri,karadenizsohbeti ve laz arkadaşlarımızın paylaşımlarıyla karadenizodalarında eglenmemek elde degil.Sitemizdeki karadeniz odalarının sahipleride laz arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.Karadeniz bölgemiz hakkında biraz cografi bilgi vermek istiyoruz.Karadeniz bölgesi Sakarya Ovasının doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanır.
Büyüklük bakımından bölgelerimiz arasında 3. sırada yer alır. Doğu-batı genişliği en fazla olan bölgemizdir. Bu sebeple doğusu ile batısı arasında yerel saat farkı en fazla olan bölgemizdir.
Bölgenin yeryüzü şekillerini III.jeolojik devirde Alp kıvrımları sonucu oluşan doğu- batı yönündeki Kuzey Anadolu Dağları ile bu dağlar arasındaki oluklar oluşturmaktadır.
Batıda üç kuşak halinde uzanan bu dağlar kuzeyden güneye doğru; Küre, Bolu-Ilgaz ve Köroğlu dağları şeklindedir. Ortada Canik Dağları ve Doğuda ise iki kuşak halindedir. Bunlar; kuzeyde Giresun-Rize Dağları, güneyde ise Mescit, Kop ve Çimen dağları şeklindedir.
Karadenizboyunca uzanan dağların yükseltileri batıda 2000 m civarında olup, Orta Karadenizde 1000 mye kadar inmekte, doğuda ise yükselti 4000 m’ye çıkmaktadır (en yüksek yer Rize’de Kaçkar dağıdır).
Bölgede Karadeniz iklim şartları etkilidir. Her mevsim yağışlıdır. Yıllık sıcaklık farkı azdır. Yazları serin, kışları ılıktır.Horon ve Kolbastı oyunları da bu bölgemizin özgü oyunları..Ayrıca karadenizin en meşhur ürünleri:Fındık,hamsi,çay dır.bölgenin büyük cogunlugu gecimini çaydan elde eder.

Sitemizde 3 tane Karadeniz Bölgemize ait  sohbet  odaları bulunmaktadır.

1-Chat Odalari:Sitemizin ilk bu bölgeye ait odası olup yaklaşık 2 senedir kesintisiz siz kullanıcılarımıza sohbet imkanı saglamaktadır.Karadeniz odamızın sahibi Laztoprak olup görevlileride karadeniz bölgesindeki kullanıcılarımızdan oluşmaktadır.
Ask : Oda Sahibi Zalim Dir..görevlilerimiz İstanbul’da yaşamasına ragmen içindeki ülke ve memleket sevgiisini trabzon odamızda sizlerle paylaşmaktadır.Trabzon chat odası sitemizin en kalabalık karadeniz odası olup sohbet,gırgır,eglence hic eksik olmayan bir odamızdır.

2 Odamızda da birbirinden güzel eğlenceler yapılıp yöremize özgü müzikler dinlenmektedir.
Sizlerde bu eğlenceye ortak olmak istiyorsanız sitemize girip odalarımızdan birine gelmeniz yeterli.
Sitemizde sizinde kendinize ait odanız yada türkü odalarımızdan herhangi birinde göreviniz olsun istiyorsanız başvuru odalarımızdan bilgi alabilir,Starsohbet farkını bizimle yaşayabilirsiniz

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Copyright 2021- 2023 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: WwW.OzluBilisim.Com